В цей день народився

67890987Антуан де Сент-Екзюпері народився 29 червня 1900 року в Ліоні (Франція) в графської сім'ї.

Коли Антуану було чотири його батько помер тому вихованням хлопчика зайнялась мати, графиня Марі де Сент-Екзюпері.Антуан закінчив школу єзуїтів у Монтре. Його рідні готували йому блискуче майбутнє, але доля хлопчика визначилася, коли в місті Амберьє 12-річного Антуана взяв із собою в демонстраційний політ льотчик Жюль Ведрін. Тоді на світанку повітроплавання, професія льотчика була рідкісною та незвичною. Вона цілком відповідала характеру й прагненням юнака, закоханого в небо.

З початку Другої світової війни повернувся до французької військової авіації, а після капітуляції Франції наприкінці 1940 року емігрував до США.

У Нью-Йорку 1943 року вийшов друком «Маленький принц». Сент-Екзюпері власноруч ілюстрував його акварелями. Це єдине видання, яке побачило світ за життя автора.

Із 1943 р. служив військовим льотчиком у французьких військах у Північній Африці. Нагороджений Воєнним хрестом Французької Республіки.

Перед своїм останнім польотом залишив записку: «Якщо мене зіб'ють, я абсолютно ні про що не жалкую…»

У свої 44 роки він був занадто старий для військової авіації. Увага й реакція підводили його. За роки польотів він отримав стільки поранень та понівечень, що був навіть не в змозі без сторонньої допомоги натягти комбінезон. Через силу втискав своє поломане та понівечене тіло до кабіни літака. Проте при «нельотному» віці все одно сідав до літака та проводив бойові виліти. У липні 1944 року вирушив у бойовий виліт, з якого не повернувся. Того часу був визнаним зниким безвісти.

Його літак знайшли 2004 року.

1945 року «Маленького принца» надрукували у Франції. У розпорядженні французького видавця не було малюнків Сент-Екзюпері, тому їх копіювали з американського видання і, як з'ясувалося значно згодом, іноді зі значними помилками. Французька публікація 1945 року стала джерелом усіх наступних. Деякі помилки вкралися і в текст.

1948 — опубліковано незакінчену повість «Цитадель».

 

Автор:Матвійчук Андрій

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Православна церква України закликала до спільної молитви проти зовнішньої агресії, яка триває проти нашої країни вже сьомий рік по...
1 серпня 2020 року, Преосвщенніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Прав...
1 серпня 2020 року, Пеосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Прав...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS