Відшкодування витрат на правову допомогу: ВС вказав на критерії співмірності

003129072020Суть справи: сторона у справі звернулася до Верховного Суду із заявою про відшкодування витрат на правничу допомогу у справі у суді касаційної інстанції, зазначивши розрахунок витрат у сумі 26  500  грн.

На підтвердження в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, надано копію договору про надання правової (правничої) допомоги, з подальшими змінами.

Так, умовами додаткової угоди до цього договору сторони погодили час на відпрацювання та/або надання правничої допомоги у справі, а саме:

- ознайомлення з матеріалами справи за касаційною скаргою позивача та зняття з них фотокопій - 1  год.;

- ознайомлення зі змістом заяви про усунення недоліків касаційної скарги, наданої касатором до Верховного Суду - 2  год.;

- проведення правового аналізу зазначених касатором у касаційній скарзі висновків, викладених у постановах Верховного Суду на відповідність висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, на який як на підставу неправильного застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права, посилається касатор - 5  год.;

- побудова адвокатом позиції захисту інтересів клієнта - 3  год.;

- відпрацювання та направлення учасникам справи, а також Верховному Суду відзиву на касаційну скаргу - 5  год.;

- представництво інтересів клієнта в суді (безпосередня участь адвоката у судовому засіданні на виконання доручення клієнта) - 1  год..

Сторони погодили розмір гонорара адвокату за відпрацьовані ним послуги, виходячи з вартості 1  год. зазначених послуг у сумі 1  500  грн. При цьому за відпрацьовані адвокатом послуги щодо безпосередньої участі адвоката в судовому засіданні - у сумі 2  500  грн за годину.

На підтвердження обсягу наданих послуг, виконаних робіт та їх вартості надано:

1)  копію звіту (розрахунку) послуг з професійної правничої допомоги, що пов`язані з розглядом справи у касаційній інстанції;

2)  копію акта виконаних робіт (виконання правничої допомоги).

Верховний Суд вирішив, що заявлений розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката в суді касаційної інстанції, який підлягає відшкодуванню за рахунок позивача, є завищеним та неспівмірним з обсягом наданих послуг адвоката. Колегія суддів дійшла висновку, що розмір таких витрат, з огляду на заперечення позивача, підлягає зменшенню та відшкодуванню у сумі 3  000  грн.

Відповідну постанову у справі № 915/1654/19 ВС прийняв 21.07.2020. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Тестовий доступ в систему можна оформити тут.

У разі недотримання вимог ч. 4 ст. 126 ГПК суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Колегія суддів погоджується з доводами позивача про необґрунтованість та неспівмірність заявленої до стягнення суми витрат на професійну правову допомогу відповідача з реальним обсягом такої допомоги у суді касаційної інстанції, часом, витраченим на надання таких послуг (незначний обсяг юридичної та технічної роботи щодо підготовки справи до розгляду у Касаційному господарському суді та тривалість судових засідань), критерію реальності таких витрат.

Швидко готуйте власну позицію, щоб виграти в суді, та будьте в курсі всіх законодавчих новацій разом із LIGA360:АДВОКАТ. Отримайте доступ до повної бази НПА і коментованих кодексів. Зручний пошук та аналіз бази із 85 млн судових рішень. Можливість в один клік обирати рішення із правовими позиціями ВС й отримати подібні рішення у справі. Доступний розклад судових засідань, моніторинг справ і засідань за десятками параметрів. Замовляйте доступ зі знижкою 30%.

Джерело: jurliga.ligazakon.net

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Сьогодні, 3 серпня, у Львові поховали 42-річного комбата 8 добровольчого батальйону «Аратта» Андрія Гергерта (позивний «Червень»).
Православна церква України закликала до спільної молитви проти зовнішньої агресії, яка триває проти нашої країни вже сьомий рік по...
1 серпня 2020 року, Преосвщенніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Прав...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS