Освітяни не отримають нічого з держбюджету у зв’язку з COVID – Іванна Коберник

145530072020Освіта перестала бути пріоритетом уряду. І це красномовно демонструє ставлення до її фінансування.

Про це Українській правді розповіла колишня радниця Міністра освіти Іванна Коберник. За її словами, освіта опинилася повністю беззахисною в епоху коронавірусу. Гроші в фонді боротьби з COVID є на дороги, поліцейських, нацгвардію, але не на освіту. Тому освіта з держбюджету у зв’язку з COVID не отримує нічого:

Що ми маємо зараз? Понад 5 мільярдів гривень було знято з освітньої галузі під приводом перерозподілу бюджету-2020 через пандемію коронавірусу. Начебто в коронавірусний фонд.

Чи отримала освіта щось з цього фонду? Нічого.

Засоби захисту і дезінфекції для ЗНО? Ні, їх фінансував не коронавірусний фонд, а Нафтогаз України, ЮНІСЕФ і посольство Швейцарії.

Навчання вчителів дистанційним методам навчання? Не фінансується державою.

Закупівля обладнання для можливого дистанційного навчання? Не фінансується державою.

За словами Іванни Коберник, ніхто не проситиме уряд і про доплати вчителям, які при поділі класів на менші групи чи змішаній формі навчання змушені будуть працювати більше. Не передбачене фінансування і шкільних медсестр, яких шалений дефіцит в школах і на яких ляже навантаження термометрії та інші нові обов’язки після відновлення навчання:

І ще раз – ніхто в МОН, схоже, і не збирається про це просити уряд і переконувати Мінфін зробити хоч щось для освіти, яка безумовно постраждала через пандемію і карантинні обмеження.

Пані Коберник розповідає, що з Міністерства освіти масово звільняються фахівці, які справді прийшли вирішувати проблеми освітньої сфери. Лише за останні місяці з Міносвіти пішли 5 професіоналів, серед яких і керівник групи підтримки реформ Олена Заплотинська.

Щороку, з 2016 по 2020 міністерки Лілія Гриневич і Анна Новосад добивалися збільшення фінансування на освіту. Так, це збільшення не покрило всіх проблем, в нас небагата країна і невеликий державний бюджет, але, щороку з 2017-го збільшувалася освітня субвенція (на зарплати вчителям), додавалися нові цільові субвенції на підвищення кваліфікації вчителів, на обладнання НУШ, шкільні автобуси… Цей перелік можна продовжувати, бо і Гриневич, і Новосад постійно працювали з урядом,  переконували Мінфін інвестувати в освіту.

Вона розповіла, на що пішли гроші фонду боротьби з COVID-19. Так, з 66 млрд грн Фонду, в який забрали 5 млрд з освіти, 35 мільярдів виділено на реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг. 7 млрд - у фонд безробіття, 2,7 млрд – на доплати працівникам структур МВС і 1,2 млрд - міністерству соціальної політики на підтримку ФОП.  І тільки 16 млрд - на систему охорони здоров’я:

В антиковідному фонді, таким чином, лишилося наразі лише 3 млрд грн. Як держава збирається боротися з осінньою хвилею COVID – не тема цього тексту, але цей скромний залишок навряд чи піде на освіту. Принаймі, наразі на те нема жодних натяків і жодних активностей з боку МОН.

Джерело: vseosvita.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини

Вівісекції, тобто експериментальні операції над живими істотами, в СССР проводилися не лише на тваринах, а й на людях. В якості «...
Серед безлічі достойників, закатованих більшовицькою владою, до нас повертається й Марко Федорович Грушевський — педагог, богослов...
Президент Росії Володимир Путін не раз заявляв, що держави, які утворилися після розпаду Радянського Союзу, «забрали» російські...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS