Громадсько-політичні організації та українська громадськість краю проти створення угорського району з центром у м. Берегово на Закарпатті

1709050620201 червня 2020 року було оприлюднено проект Постанови Кабінету Міністрів України, в якій вказано кількість новоутворених районів у всіх областях України. Відповідно до останнього рішення у Закарпатті зазначено 5 районів області (Берегівський, Мукачівський, Тячівський, Ужгородський та Хустський), а не 4, як це було передбачено попередніми узгодженими рішеннями і який був компромісним та історично вмотивованим.

Звертаємо увагу на те, що угорська влада, систематично втручаючись у внутрішні справи України, йдучи на поводу в московсько-кремлівської диктатури, яка веде війну на сході України, маніпулює мовним і територіальним питанням у Закарпатті, провокуючи нестабільність в історично толерантному регіоні. Постійно нагнітаючи обстановку в Закарпатті навколо згаданих питань, офіційний Будапешт продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію України й публічно заявляє, що й надалі продовжуватиме це робити.

Останні ж заяви представників української влади про перегляд положень мовного закону та поїздка в Угорщину міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби дивним чином співпали з тим, що в перспективному плані районування Закарпаття з’явився ще один новий район – Берегівський із центром у м. Берегово. Ще одним дивним збігом є те, що його територія співпадає з межами компактного проживання етнічних угорців, а відтак – вимога про створення фактично адміністративно-територіального етнічно-угорського національного району, який раніше з політичних міркувань просувався угорцями в Закарпатті під назвою «Притисянський» стає реальністю.

Розглядаємо такі дії як ігнорування національних інтересів українців, які тут проживають споконвічно, а також як загрозу територіальній цілісності України, міжнаціональною провокацією, що неминуче загострить ситуацію не тільки в найзахіднішому регіоні України, а й спровокує нестабільність в інших регіонах, де проживають представники національних меншин.

171005062020

Звертаємося до всіх, хто у відповідності до Конституції України зобов’язаний гарантувати і забезпечувати державну незалежність та територіальну цілісність України – Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та народних депутатів України з вимогою не допустити створення штучного і малочисельного адміністративно-територіального угорського району з центром у м. Берегово на Закарпатті (під назвою Берегівський район), що може призвести до виникнення поетапного роздмухування антиукраїнської політики щодо розколу та поділу Української держави у майбутньому. Вимагаємо від вищих посадових осіб та органів державної влади держави  неухильно стояти на захисті національної безпеки й національно-територіальної цілісності України.

5 червня 2020 р.,
м. Ужгород.

Заява відкрита для підписання, підписи про її підтримку просимо надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

     За дорученням організацій:

     Віктор Бедь,
     голова Закарпатського обласного товариства
     борців за незалежність України в ХХ столітті,
     голова проводу Закарпатського

     національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна»,
     народний депутат України 1-го скликання

 

     Михайло Басараб,
     голова Закарпатського об’єднання
     ветеранів Української Гельсинської Спілки

 

     Маріан Токар,
     голова громадської організації
     «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія»

 

     Антоніна Вчорашня,
     відповідальний секретар
     Християнсько-народної спілки Закарпаття

 

     Віктор Понзель,
     голова громадської організації
     «Молодь Закарпаття»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Усі новини

us1

Популярні новини

Серед безлічі достойників, закатованих більшовицькою владою, до нас повертається й Марко Федорович Грушевський — педагог, богослов...
Президент Росії Володимир Путін не раз заявляв, що держави, які утворилися після розпаду Радянського Союзу, «забрали» російські...
Вівісекції, тобто експериментальні операції над живими істотами, в СССР проводилися не лише на тваринах, а й на людях. В якості «...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS