У ПЦУ закликали у міжнародний День волонтера сказати “Спасибі” тим, хто допомагає ближнім

2058051220195 грудня відзначається Міжнародний день волонтерів – людей, які добровільно займаються безкорисною суспільно важливою діяльністю.

В Україні волонтерство набуло свого розквіту і надважливого значення з початком Революції гідності та російсько-української війни на Сході України, йдеться у публікації на сторінці ПЦУ у Facebook.

А багато хто допомагає ближнім і додині, зауважили у ПЦУ, навівши історію одного волонтера із Дніпра, військового капелана протоієрея Дмитра Поворотного. Нижче наводимо історію капелана.

Уся країна дізналася про нього 2015 року, коли духівник 20-го батальйону територіальної оборони Дніпропетровщини поїхав на територію бойовиків, у селище Червоний Партизан, щоб забрати і поховати тіла розстріляних українських воїнів.

Свою капеланську службу отець Дмитро Поворотний розпочав 2014 року, за покликом душі сам прийшов до військкомату: “А де я ще маю бути? Це – моя Батьківщина, треба підтримувати тих, хто її захищає, бо він тим самим виконує заповідь Божу: “Шануй батька і матір свою”. Як чоловік я не міг взяти зброю до рук, але я міг бути корисним як священник”, – пригадує капелан.

Військові духівники покликані молитися до Бога, навіть у нелюдських обставинах, завжди бути поруч. Знайти слова підтримки і втіхи для тих, чиї побратими, рідні, друзі загинули, захищаючи свою країну, впокорити темні пристрасті у людських душах. Отець Дмитро Поворотний говорить, що не знає, чи повернеться зі своєї місії живим, проте закликає стверджувати життя кожну хвилину: “Я намагаюсь побачити живі очі справжнього життя, побачити те, що надихає жити, а не вмирати”.

Нині протоієрей Дмитро як настоятель храму Пресвятої Богородиці полку “Дніпро-1” організовує парафіяльне життя та займається волонтерством. Він передає гуманітарну допомогу, опікується місцевим мирним населенням, особливо дітьми. Зокрема, священник разом з однодумцями вивозив дітей із прифронтової зони до Дніпра, аби ті побачили справжнє українське святкування Різдва Христового, а отже, стали хоч трішки щасливішими, відчули себе у безпеці.

Священник каже, що з молоддю необхідно спілкуватися і пояснювати цінність єдності: “Нам слід правдиво розповідати дітям, що є Україна, наша велика Батьківщина, одна для всіх, єдина, своя. І не просто розповідати, а й робити її такою”.

У ПЦУ закликали сьогодні, у міжнародний День волонтера, сказати “Спасибі” усім тим, хто щоденно за покликом душі виконує свою місію, не очікуючи на винагороду: “Нехай Господь благословляє вас повсякчас невичерпними духовними силами та натхненням творити добро!”

Джерело: religionpravda.com.ua

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/list.php on line 51
Усі новини

us1

Популярні новини

У розшук оголошені Павло Вовк, Володимир Калеберда, Ігор Качур, Микола Сірош, Ігор Погрібніченко, Олексій Огурцов та Сергій Остапе...
На Кіровоградщині зареєструють п’ять нових релігійних громад Православної Церкви України.
Олег Сенцов,режисер, громадський активіст, колишній політв’язень Кремля...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS