Представники ЗО «Україна Соборна» звернулись до влади вшанувати жертви двох окупаційних режимів - мадярського та комуністично-радянського на Закарпатті в ХХ ст., а не проводити політику тихої мадяризації краю

89990Карпатська України розстріляна держава9 жовтня 2016 року науково-художня рада при виконавчому комітеті    Ужгородської міської ради, за поданням Товариства угорської інтелігенції Закарпаття, погодила встановлення в м. Ужгороді (біля входу на кладовище по вул. Перемоги) пам’ятного знаку «Жертвам сталінського террору проти греко-католицьких священників, громадсько-політичних діячів, розстріляних і замордованих у катівнях НКВС, уродженців Закарпатської області».

З цієї нагоди, представники Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна» та громадської організації «Молодь Закарпаття», підтримуючи ініціативу щодо встановлення пам’ятного знаку жертвам московського комуністично-радянського окупаційного режиму  в Україні, зокрема і на Закарпатті, у повоєнний період, звернулись письмово на адресу керівництва Закарпатської обласної державної адміністрації (Г. Москаль) та обласної ради (М. Рівіс), художньої ради при ОДА (О. Петік), Ужгородського міського голови (Б. Андріїв) та науково-художньої ради при виконавчому комітеті міськради (О. Білак) , з пропозицією викарбувати на вище зазначеному пам’ятному знакові і згадку про українські жертви Карпатської України (Закарпаття) у довоєнний і воєнний період Другої світової війни, в наслідок репресій тоталітарного окупаційного і профашистського режиму гортівського Королівства Угорщини (листопад 1938 – жовтень 1944).

На думку представників українських національно-патріотичних організацій Закарпаття, на вище зазначеному пам’ятному знакові надпис слід викласти в наступній редакції, а саме:

«Українцям та представникам національних меншин, жертвам тоталітарного окупаційного профашистського гортівського режиму Королівства Угорщини у довоєнний і воєнний період Другої світової війни (листопад 1938 – жовтень 1944) та тоталітарного окупаційного московського комуністично-радянського режиму СРСР  у повоєнний період (жовтень 1944 – серпень 1991) на теренах Карпатської України (1938 – 1944), Закарпатської України (1944 – 1946) та Закарпатської області (1946 – 1991),  репресованих, розстріляних і замордованих у катівнях окупантів».

Одночасно у своєму зверненні українські патріоти звернули увагу влади на недопустимість викарбування на пам’ятному знакові персональних імен тих осіб, які були співучасниками чи посібниками злочинних окупаційних режимів профашистського гортівського Королівства Угорщини (листопад 1938 – жовтень 1944) та московського комуністично-радянського СРСР (жовтень 1944 – серпень 1991).

Зокрема є недопустимим викарбування на вищезазначеному пам’ятному знакові наступних імен співучасників та посібників тоталітарного  окупаційного профашистського гортівського режиму Королівства Угорщини на теренах Карпатської України (листопад 1939 – жовтень 1944), які причетні до масових  репресій проти українців та представників інших національних меншин в нашому краї (що в односторонньому порядку пропонуються Товариством угорської інтелігенції Закарпаття):

Еде Бачинського (1880-1945)

Юрія Бенце (1885-1947)

Андрія Бровді (1895-1946)

Михайла Демко (1895-1946)

Едена Жегора (1893-1947)

Бейла Рішко (1865-1946)

Івана Шпака (1900-1946)

та інших.

Недопустимим є і штучний поділ жертв окупаційних режимів на Закарпатті за їх віросповідуванням та церковною належністю, як у своєму проекті тексту-надпису на пам’ятнику запропонували представники Товариства угорської інтелігенції Закарпаття.

До даного звернення додано відповідні історичні матеріали.

На думку підписантів, влада проводячи політику увіковічення нашої історії та наслідків тоталітарних режимів на теренах Закарпаття, повинна робити це не колуарно, а відкрито, виносячи відповідні проекти на обговорення широкої громадськості і пам’ятаючи про те, що Закарпаття це Україна.

Відповідне звернення підписали: голова Християнсько-народної спілки Закарпаття Віктор Бедь, голова Координаційного комітету Закарпатського національно-патріотичного об’єднання «Україна Соборна» Орест Дідух та голова громадської організації «Молодь Закарпаття» Олександр Тригубов.

Та чи почує влада голос українських патріотів і не допустить одностороннього викривлення історичної правди про мадярські та комуністично-радянські масові репресії проти українців та інших представників національних меншин в нашому краї в 1938 – 1944 та 1944 – 1991 рр., чи як і раніше, зробить по своєму і підкилимно, свідомо проводячи антиукраїнську та чужинську політку тихої мадяризації нашого краю і тим самим, загострюючи міжнаціональні відносини на Закарпатті ?

Про результати розгляду даного звернення читайте в наступних матеріалах.

    Іван Фішкарош, «СЗ»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/components/com_content/models/articles.php on line 497

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/helper.php on line 359

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/tmpl/list.php on line 51
Усі новини

us1

Популярні новини

Один з авторів книжки “КДБ грає в шахи” і колишній співробітник Комітету держбезпеки СРСР Володимир Попов нещодавно завершив робот...
7 серпня 1932 року Центральний Виконавчий Комітет і Рада Народних Комісарів СРСР прийняли закон «Про охорону майна державних підпр...
Муедзин Осман Аслан раптово помер від серцевого нападу в релігійному центрі Святої Софії у Стамбулі.
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS