Угорський промосковський уряд Віктора Орбана та сепаратисти від КМКС Закарпаття заразилися пропутінською ненавистю до Української мови

21414647 1964283343851364 7136912926446366938 oНещодавно вся світова спільнота із осудом спостерігала за черговим проявом міцних та теплих зв’язків між промосковським урядом Віктора Орбана в Угорщині та терористом номер один у світі Володимиром Путіним.

http://espreso.tv/…/putina_zroblyat_v_ugorschyni_quotpoches…
https://www.radiosvoboda.org/a/news/28695300.html
Як наслідок відлуння цієї дружби доходить і до Закарпаття. Спочатку в провокаційному антиукраїнському і антидержавному змістом зверненні до Президента Ураїни, Уряду України та Верховної Ради України від депутата Верховної Ради України "Блок Петра Порошенка", голови Товариства угорської культури Закарпаття Василя Брензовича, голови Демократичної спілки угорців України Ласло Зубанича, голови Закарпатського угорського педагогічного товариства Ілдики Орос, єпископа Закарпатської реформатської церкви Шандора Зан Фабіана, єпископа Закарпатської римо-католицької церкви Антала Майнека та священника Мукачівської греко-католицької єпархії Ференца Демка, (керуючий єпархією Мілан Шашік), де вони називаючи себе угорською спільнотою Закарпаття, представляючи ряд промадярських організацій та мадярського духовенства, де відверто не правдиво стверджують про нібито порушення прав національних меншин (зокрема угорців) на збереження, розвиток та вивчення їх материнських мов та політично виступають проти української мови як державної мови в Україні, громадянами якої вони є.
http://www.mukachevo.net/ua/news/view/240647

Називаючи утвердження та розвиток української мови в Україні порушенням Конституції України, промадярські політики та духовенство відкрито стають на шлях брехні, оскільки у відповідності до статті 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова.
Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України. »
В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.
Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування:
Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом».
У відповідності до Конституції України та законів України (про освіту, національні меншини та інші), мовою навчання в дошкільних, загальних, середніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах України є українська мова. Та поряд із державною українською мовою, відповідності до частини п’ятої статті 53 У\Конституції України, в навчальному процесі «громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства».
А щодо гарантування і забезпечення, зокрема і на рідну мову в Україні, то Конституція України та українське законодавство є одним із найдемократичніших у світі по відношенню до всіх громадян України, яку б національну меншину вони не представляли. Особливо важливим цей факт є в порівнянні з тією ж самою Угорщиною. А взагалі виникає враження, що на Закарпатті окрім угорців не проживає ніхто…
Звісно після провокаційних антиукраїнських і антидержавних за змістом заяв мадярських і промадярських пристосуванців та сепаратистів, відповідну синхронну антидержавного змісту заяву проголосив і промосковський Уряд Угорщини на чолі із Віктором Орбаном, висловивили свій протест проти нового закону України «Про освіту» тим самим здійснив протиправне втручання у внутрішні справи України. Чи не дивне співпадіння антиукраїнських голосів лідерів мадярських сепаратистських організацій Закарпаття, промосковського Уряду Віктора Орбана та терориста № 1 у світі голови Російської Федерації Володимира Путіна?
http://www.mukachevo.net/ua/news/view/240681
Найгіршим є те, що промосковський уряд Орбана своїми провокаційними діями ставить під загрозу доброзичливі стосунки між угорцями та українцями на Закарпатті, адже через керовані та фінансовані його урядом ЗМІ проводять пропаганду нібито всі угорці на Закарпатті поділять позицію промосковського уряду Угорщини. Адже на справді цю позицію поділять лише його прихвостні та кишенькові політичні партії на Закарпатті.
Виникає питання, чому і яке право має промосковський Угорський уряд Орбана зухвало порушуючи міжнародні норми втручатися у внутрішні політичні процеси України? В той же час виникає і інше питання а що то за український угорець, який називаючи себе українським угорцем, будучи громадянином України не володіє державною мовою? Цікаво в Угорщині такий глум над державною мовою можливий? Звісно ні, і не тільки в Угорщині.
Закарпатське об’єднання «Україна Соборна» не одноразово у своїх заявах, акціях та публікація звертали увагу на проблематику провокаційної діяльності сепаратистських, антиукраїнських, антидержавних діячів та організацій на Закарпатті.
http://zakarpattya.net.ua/…/168900-V-Uzhhorodi-piketuvaly-k…
http://zakarpattya.net.ua/…/166632-Kuluarnist-dii-kerivnyts…
http://sz.uz.ua/…/3310-zo-ukraina-soborna-zvernulosia-do-vy…
http://sz.uz.ua/…/5053-u-tyachivskomu-ditsadku-pobuvav-odin…
Натомість нашу реакцію , щодо антидержавної діяльності вищезазначених осіб та організацій, з боку уповноважених представників державної влади та місцевого самоврядування залишилася без належного реагування.
А яку ми хочемо реакцію від влади на Закарпатті? Якщо керівництво Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради, у своєму кадровому підборі та діяльності найперше опираються на кадровий потенціал з числа вчорашніх комуно-кадебістів, «регіоналів», різного роду запроданців та (антиукраїнських представників від) – «КМКС – партія угорців України», до яких і самі 100% належать.
Поки відлуння дружби Орбана і Путіна стає дедалі гучнішим, влада на Закарпатті грається в політику підлабузництва чужинцям…
Чому вданому питанні висловлюються інші країни, а гідної реакції від Президента Ураїни, Уряду України та Верховної Ради України ми не спостерігаємо?

Орест ДІДУХ,

Голова координаційного комітету

ЗО «Україна Соборна»

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Серед безлічі достойників, закатованих більшовицькою владою, до нас повертається й Марко Федорович Грушевський — педагог, богослов...
Вівісекції, тобто експериментальні операції над живими істотами, в СССР проводилися не лише на тваринах, а й на людях. В якості «...
Порівнявши себе з пророком, очільник РПЦ патріарх Кирило закликав паству не вірити власним очам і вухам, якщо до них долітає інфор...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS