Закарпатське управління лісового господарства звинувачує центральний телеканал у неправді

1457597759 1457362351 21869549Експорт деревини із Закарпаття практично припинився, повідомили у прес-службі обласного управління лісового і мисливського господарства. 

 
Протягом останніх років об’єми лісозаготівлі на Закарпатті залишаються незмінними – 1,2–1,3 мільйонів кубометрів ліквідної деревини на рік. При цьому експорт деревини постійно зменшується. Якщо в 2010 – 2014 роках він становив до 12 відсотків від загального обсягу реалізації, то минулого, 2015-го року, – 7 відсотків. З листопада 2015 року (після введення в дію заборони експорту кругляку) експорт деревини із Закарпаття практично припинився. Зараз за кордон вивозяться тільки дрова та пиломатеріали, загальний обсяг яких становить менше 1 відсотка від загальної реалізації деревини.
 
Показаний по телеканалу ICTV сюжет із Закарпаття щодо рубки лісу підготовлений тенденційно, незбалансовано, з фактичними перекрученнями й неточностями, заявили у прес-службі управління. Так, твердження журналістки про те, що на Закарпатті внаслідок паводка 2008 року загинуло 30 людей не відповідає дійсності, людські жертви в області були під час паводків 1998 та 2001 років, однак не в такій кількості. Відео залізничних вагонів із кругляком сосни й закадровий коментар, що деревина масово вивозиться через кордон із Румунією та Угорщиною, некоректні. На Закарпатті сосна взагалі не росте, тому не вирубується й не вивозиться залізничними вагонами в Угорщину.
 
Зупинена біля Ужгорода й відзнята знімальною групою вантажівка «КрАЗ» провозила деревину з дотриманням законодавства. Проведена правоохоронцями перевірка не виявила жодних порушень, автомобіль не затримувався, кримінальне провадження за даним фактом не відкривалося.
 
У сюжеті показані наслідки буревію у Великому Березному в травні 2014 року з коментарем, що стихійне лихо використовується для рубки здорового лісу. Насправді буревій мав місце в межах водоохоронної зони поверхневого забору Великого Березного та продуктопроводу «Прикарпатзахідтранс». Використовувати цю місцевість для рубки лісу технічно неможливо, туди не проїде ні автомобіль, ні гужовий транспорт.
 
Поблизу с.Кам’яниця в районі щебеневого кар’єру показане відео до і після вітровалу, що створює враження «апокаліптичної» картини, яка виникла внаслідок стихійного лиха, що ж до Воловецького району, то визначені державним підприємством «Лісозахист» санітарні рубки там проводилися в попередні роки (у 2011 та 2013 рр.) через масове висихання ялинника, яке відбувається по всіх Карпатах.
 
Джерело: прес-служба Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Порівнявши себе з пророком, очільник РПЦ патріарх Кирило закликав паству не вірити власним очам і вухам, якщо до них долітає інфор...
Вівісекції, тобто експериментальні операції над живими істотами, в СССР проводилися не лише на тваринах, а й на людях. В якості «...
У розшук оголошені Павло Вовк, Володимир Калеберда, Ігор Качур, Микола Сірош, Ігор Погрібніченко, Олексій Огурцов та Сергій Остапе...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS