Своєчасний візит до гінеколога може врятувати жінці життя

0803Випадки пізнього звернення до лікарів у 3-4 – й стадії захворювання практично не залишають шансів на успішне лікування В Ужгороді пройшов науково-практичний семінар  для лікарів онкологів та гінекологів області.

 

Фахівці з Києва навчали сучасним методикам діагностики однієї з найрозповсюдженіших онкопатологій у жінок – раку шики матки. Столичні медики звертали увагу колег на можливі помилки в проведенні скринінгу, які подеколи  не спотворювати картину реального стану здоров’я пацієнтки.

 

Особлива увага приділялась і підготовці пацієнтки до медичного огляду, яка повинна бути обізнана з головними вимогами до умов проведення скринінгу. Вже вкотре проблему своєчасного звернення жінок на огляди відзначив обласний онколог Андрій Русин, адже будь-яку онкопатологію, якщо вона вчасно діагностована, можна вилікувати.

 

На жаль, випадки пізнього звернення до лікарів у 3-4 – й стадії захворювання практично не залишають шансів на успішне лікування. Жінки роками можуть не відвідувати гінеколога, а відчувши якісь порушення, ладні терпіти і чекати вдома, «може, минеться». Наступною причиною є страх: жінки бояться звернутися до лікаря і почути, що у них виникли проблеми, соромляться розповісти, що їх турбує.

 

Фахівці медики наголошують: кожна жінка, щоб запобігти розвитку важкої і смертельно небезпечної  хвороби, має раз на рік проходити профогляд у лікаря.

 

Більш докладно див. у відео: 

 

 

У світі рак шийки матки залишається однією з найбільш поширених форм злоякісних новоутворень, займаючи друге місце за частотою і третє за смертністю серед усіх онкологічних захворювань у жінок. Найвища захворюваність характерна саме для країн, що розвиваються.

 

Єдиним профілактичним методом, що  сприяє зниженню смертності є  скринінг.   Рак шийки матки – це захворювання, яке може бути попереджене. Що для цього потрібно? Щоб жінка думала про своє здоров’я і знала, що раз на рік вона має прийти до гінеколога, взяти аналіз на ракові клітини, і пройти онкопрофілактичний огляд.

 

Якщо хоча б 80-90% жінок кожного року задіяти у цьому онкопрофогляді, то через 10 років випадки на це захворювання зменшаться в десятки разів. Щохвилини у світі одній жінці ставлять діагноз рак шийки матки. Щодня в Україні 6 жінок помирає від цієї недуги.

 

Кожний рік у світі більше ніж у 600 000 жінок виявляють рак шийки матки. В Україні 7500 пацієнток дізнаються, що мають цю хворобу, а 2500 жінок помирають від цієї хвороби щороку.

 

Джерело: Karpat news

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Порівнявши себе з пророком, очільник РПЦ патріарх Кирило закликав паству не вірити власним очам і вухам, якщо до них долітає інфор...
Вівісекції, тобто експериментальні операції над живими істотами, в СССР проводилися не лише на тваринах, а й на людях. В якості «...
У розшук оголошені Павло Вовк, Володимир Калеберда, Ігор Качур, Микола Сірош, Ігор Погрібніченко, Олексій Огурцов та Сергій Остапе...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS