Українець звів будинок за технологією майбутнього

house

Валерій Самойлов з Ужгорода побудував «дім майбутнього» – енергозберігаючий будинок у вигляді на півсфери.
Сім років тому він мав пусту земельну ділянку, на якій мріяв звести дім для своєї родини.

Чоловік ставив перед собою кілька цілей: по-перше, хотів мати оригінальний дизайн, по-друге, щоб будівля була енергоощадною, по-третє – недорогою. На створення купольного будинку його надихнув американський винахідник, дизайнер та архітектор Річард Бакмінстер Фуллер. У Штатах такі будівлі є звичною річчю вже понад десятиліття.

В Україні ж ця технологія є новою, тож збирав інформацію крихтами в інтернеті і радився з однодумцями на спеціальному форумі. Для того, щоб спроектувати будинок, довелося самостійно освоїти 3D моделювання за допомогою простенької безкоштовної програми Google ScetchUp на основі курсу геометрії для 8 класу. Багато нюансів додумував сам і не боявся експериментувати.

Унікальність будівлі у швидкому та економному зведенні. Завдяки своїй формі, будинок не потребує масштабного фундаменту. Крім того, каркас будинку складається з дерев’яних деталей, котрі з’єднуються між собою спеціальною металічною арматурою, що дозволяє швидко збирати його як конструктор. В якості утеплювача – так звана ековата – целюлоза, котра вважається екологічно чистим і безпечним продуктом. Влітку приміщення легше провітрюється, а взимку воно краще утримує тепло. До того ж сніг на його покрівлі не затримується, а вітер м’яко обдуває, бо йому просто немає за що “зачепитися”.

 

Через те, що всередині куполу немає несучих стін, внутрішнє планування будівлі може бути будь-яким, на смак господаря. Більша частина зовнішніх стін закривається покрівлею з м’якої бітумної черепиці. Вікна монтуються так само, як і в звичайних будинках, можна навіть зробити повністю прозоре приміщення. Хоча ззовні купол виглядає маленьким і здається, що всередині тісно, насправді приміщення дуже просторе, світле і затишне.

 

Енергоефективність українець забезпечив, спроектувавши підлогу, яка нагрівається завдяки печі на дровах. В опалювальний сезон необхідно приблизно 5-7 кілограмів дров на добу. Завдяки сферичній формі приміщення швидко обігрівається і довго тримає температуру на рівні 26 градусів. Купол забезпечує економію тепла, оскільки менша площа огороджувальних конструкцій. В результаті, однієї вантажівки дров вартістю 2 тис. гривень родині Самойлових вистачає на три опалювальних сезони.

 

Загалом конструкція обійшлася у 7 тисяч доларів, ще близько 10-12 тисяч український винахідник витратив на наповнення будинку: сантехніку, техніку та усі меблі, які Валерій майстрував сам з екологічно чистих матеріалів.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

us1

Популярні новини


Warning: filesize() [function.filesize]: stat failed for http://i1.ytimg.com/vi/iframe<span/hqdefault.jpg in /var/www/vh-6373/data/www/sz.uz.ua/modules/mod_junewsultra/img/phpthumb.class.php on line 3375
Порівнявши себе з пророком, очільник РПЦ патріарх Кирило закликав паству не вірити власним очам і вухам, якщо до них долітає інфор...
Вівісекції, тобто експериментальні операції над живими істотами, в СССР проводилися не лише на тваринах, а й на людях. В якості «...
У розшук оголошені Павло Вовк, Володимир Калеберда, Ігор Качур, Микола Сірош, Ігор Погрібніченко, Олексій Огурцов та Сергій Остапе...
Усі новини...

Всі права застережено. "Срібна Земля 2014"

Про нас | Зворотній зв’язок | RSS