Інформаційний сайт газети "Срібна Земля": Закарпаття, Україна, Світ.

Нарешті отримуємо батальйонні чи навіть бригадні комплекти зброї, – військовий експерт

Завершилася восьма зустріч у форматі “Рамштайн”. Її результати доволі неоднозначні, втім, є позитивні сигнали для України.

Нарешті партнери передадуть нашій державі бригадні комплекти техніки. Ми переходимо від ситуації, коли одна країна надає певні зразки озброєння. Про це 24 Каналу військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков.

ДО ТЕМИ Новий “Рамштайн” – точно не провал: політолог назвав позитивні сигнали

Що це за техніка

За словами Каткова, передовсім потрібно зважати не стільки на назву, скільки на кількість. У межах останніх двох пакетів допомоги США передали 109 БМП Bradley. Це комплект на механізовану бригаду ЗСУ зразка 2021 року, у якій є:

  • три механізовані батальйони;
  • один зенітно-ракетний дивізіон;
  • артилерійський полк;
  • танковий батальйон.

Крім того, передбачено чимало артилерійських систем. Як пояснює Катков, не було проблеми передати стволи – була проблема забезпечити ці артилерійські системи боєприпасами.

З огляду на те, що раніше США оголосили про Paladin, Швеція про Archer, інші країни передають гаубиці, питання щодо забезпечення ЗСУ боєприпасами вирішене або перебуває на стадії, коли його вирішення гарантоване,
– стверджує головний редактор Defense Express.

Ба більше, США та ЄС розгортають та розширюють виробництво боєприпасів. Нам передають повноцінні бойові машини піхоти – німецькі Marder та шведські CV90. Також США нададуть ЗРК Avenger.

Втім, наголошує експерт, останнього “пазлу” щодо сухопутних військ – безпосередньо основних бойових танків – не вистачає. “Будемо розраховувати на британські Challenger і те, що найближчим часом питання з Leopard 2 буде вирішене. Найімовірніше, рішення буде позитивним для нас”, – підсумував Катков.

Результати восьмого “Рамштайну”: думка аналітика

  • Насамперед Україні потрібні важкі танки, без них наступати буде дуже важко. Важливо, що Захід не відмовив у наданні танків, рішення про це призупинили. Гетьман запевняє: є нюанси, яких не знаємо.
  • Водночас новий імпульс отримала дискусія про передачу винищувачів. За словами аналітика, якщо здійсниться наша мрія отримати сучасні потужні літаки, щоб досягти переваги у повітрі, це дасть можливість швидко звільняти території.

Джерело:24tv.ua

Buy JNews
ADVERTISEMENT
Наступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані новини

З поверненням

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.