
Українці на турнірі встановили три національні рекорди.
Україна здобула на Євро з плавання на короткій воді найбільшу кількість нагород за шість років. Сталося це на континентальній першості, яка у період 5-10 грудня відбулася у румунському Отопені.
Євро-2023 був для України першим за чотири роки – попередній турнір в російській Казані “синьо-жовті” пропустили. Востаннє українські плавці змагалися на цьому рівні у 2019 році, коли завершили чемпіонат Європи у Глазго з однією медаллю – “сріблом” Дарини Зевіної (200 метрів на спині).
На чемпіонат Європи у Румунії Україна була представлена в складі шести спортсменів. Одразу четверо плавців дебютували на цьому рівні, а досвід попередніх Євро мали лише Михайло Романчук і Денис Кесіль.
Українці на турнірі встановили три національні рекорди.
Україна здобула на Євро з плавання на короткій воді найбільшу кількість нагород за шість років. Сталося це на континентальній першості, яка у період 5-10 грудня відбулася у румунському Отопені.
Євро-2023 був для України першим за чотири роки – попередній турнір в російській Казані “синьо-жовті” пропустили. Востаннє українські плавці змагалися на цьому рівні у 2019 році, коли завершили чемпіонат Європи у Глазго з однією медаллю – “сріблом” Дарини Зевіної (200 метрів на спині).
На чемпіонат Європи у Румунії Україна була представлена в складі шести спортсменів. Одразу четверо плавців дебютували на цьому рівні, а досвід попередніх Євро мали лише Михайло Романчук і Денис Кесіль.
Як Україна виступила на Євро-2023?
- Першу нагороду України на Євро-2023 здобув Михайло Романчук — на дистанції 800 м вільним стилем. Майже усю дистанцію Михайло провів другим, але втратив “срібло” за 75 метрів до фінішу. Українця випередив француз Давід Обрі, бронзовий призер Євро-2019 з плавання на короткій воді (1500 м вільним стилем).
- Через три дні Романчук виборов ще одну нагороду – на дистанції 1500 м вільним стилем. Перші 200 метрів дистанції Романчук пропливав із сьомим результатом, але на середині дистанції навіть претендував на “срібло”. На фініші дистанції українець вдруге поступився французу Давіду Обрі в боротьбі за срібну медаль.
- За підсумками кваліфікаційних виступів українці пройшли до семи фіналів, зокрема, Україна вперше за 16 років виступила у вирішальному запливі Євро у чоловічій естафеті 4х50 метрів, де посіла сьоме місце.
- Українські плавці тричі припинили боротьбу за нагороди на турнірі у півфіналі.
- Впродовж турніру в Румунії українські плавці встановили шість рекордів, зокрема, три — національного рівня. Одразу три найкращі результати в українському плаванні (один — серед юніорів) встановив Олександр Желтяков.
Здобувши дві нагороди на Євро-2023, Україна здобула найбільше медалей на цьому рівні за останні шість років. Востаннє більше двох нагород “синьо-жовті” здобули у Копенгагені, коли у 2017 році вибороли одне “золото” та два “срібла”.
У медальному заліку чемпіонату Європи з плавання на короткій воді Україна розділила 17-е місце з Румунією та Бельгією. Натомість перше місце у рейтингу посіла Велика Британія, яка здобула дев’ять золотих, вісім срібних та шість бронзових нагород.
Медальний залік Євро-2023: топ-5 та Україна
- Велика Британія – 9 “золото” + 8 “срібло” + 6 “бронза” = 23 медалі
- Італія – 7 + 12 + 3 = 22
- Франція – 7 + 10 + 6 = 23
- Нідерланди – 6 + 0 + 5 = 11
- Швеція – 4 + 1 + 2 = 7
….
- 17. Україна – 0 + 0 + 2 = 2
- 17. Румунія – 0 + 0 + 2 = 2
- 17. Бельгія – 0 + 0 + 2 = 2
Усі результати України
- “бронза”: Михайло Романчук (800 м вільним стилем), Михайло Романчук (1500 м вільним стилем)
- 4-те місце: Олександр Желтяков (200 м на спині)
- 6-те місце: Максим Овчинніков (200 м брасом)
- 7-те місце: чоловіча естафета 4х50 м, Вадим Науменко (200 м комплексом)
- 8-те місце: Владислав Бухов (50 м батерфляєм)
- 10-те місце: Вадим Науменко (100 м комплексом)
- 11-те місце: Максим Овчинніков (100 м брасом), Денис Кесіль (200 м батерфляєм)
- 20-те місце: Олександр Желтяков (50 м на спині)
- 22-те місце: Денис Кесіль (100 м батерфляєм)
- 23-те місце: Максим Овчинніков (50 м брасом)
- 24-те місце: Олександр Желтяков (100 м на спині)
- 25-те місце: Вадим Науменко (100 м батерфляєм)
- 35-те місце: Денис Кесіль (50 м батерфляєм)
Україна на п’яти останніх Євро з плавання на короткій воді:
- 2023: 0 “золото” + 0 “срібло” + 2 “бронзи” = 2 медалі (17-те місце)
- 2021: не змагалися
- 2019: 0 + 1 + 0 = 1 медаль (14)
- 2017: 1 + 2 + 0 = 3 медалі (9)
- 2015: 1 + 0 + 0 = 1 медаль (11)
Збірна України з плавання: що відомо?
- Найуспішніший Євро з плавання на короткій воді Україна провела у 1999 році, коли здобула п’ять золотих, одну срібну та п’ять бронзових нагород. Тоді “синьо-жовті” посіли третє місце у медальному заліку турніру.
- Чотири українські плавці виконали нормативи на Олімпіаду-2024: Михайло Романчук (400 м, 800 м та 1500 м вільним стилем), Олександр Желтяков (100 м та 200 м на спині), Денис Кесіль (200 м, батерфляй) та Владислав Бухов (50 м, вільний стиль).
- Романчук втретє в кар’єрі здобув медаль на чемпіонатах Європи на короткій воді. Крім двох бронзових нагород у Румунії, Михайло вигравав “золото” 2017 року на дистанції 1500 метрів вільним стилем. Джерело: suspilne.media





