В КаУ ім. Августина Волошина пройшов освітній науковий форум «Реалії та перспективи розвитку науки та освіти в сучасних умовах»
31 травня – 01 червня 2021 р., на базі Карпатського університету імені Августина Волошина в м. Ужгород, пройшла XIX Всеукраїнська науково-практична конференція «Реалії та перспективи розвитку науки та освіти в сучасних умовах».
Робота конференції проходила в очній та дистанційній формі на базі платформи Zoom. Серед основних напрямів роботи конференції: філософія, богослов’я, історія, педагогіка, психологія, філологія, право, економіка та фінанси.
Участь в роботі освітнього форуму прийняли педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники, які представляли 80 освітніх установ України, з них: 34 – докторів наук, професорів; 41 – докторів філософії, доцентів; 2 – вчителів загальноосвітніх шкіл.
На пленарному засіданні із доповідями виступили:
Віктор Бедь, д.богосл.н., д.ю.н., проф., ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, президент Міжнародної академії богословських наук, єпископ Мукачівський і Карпатський Православної Церкви України, народний депутат України 1-го скликання:
«Актуальні питання та виклики щодо розвитку і реформування вищої юридичної освіти в Україні».
Роман Офіцінський,д.і.н., екр.., екр.. кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, в.о. зав. кафедри богослов’я, філософії та гуманітарних наук Карпатського університету імені Августина Волошина:
«Засади і пріоритети історичної освіти в сучасній Україні».
Майя Артьомова, д.філос.н., екр.., директор НДІ філософії, богослов’я та аналітики Карпатського університету імені Августина Волошина, вч. екр.. Міжнародної академії богословських наук:
«Національні аспекти філософії сучасної освіти України в контексті утвердження доктрини регіональної української цивілізації».
Людмила Завідна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту, фінансів та інформаційних технологій Карпатського університету імені Августина Волошина (м. Ужгород).
«Соціальні комунікації та стратегічне партнерство закладів вищої освіти із стейкхолдерами».
Олександр Смолін, д.богосл.н., проф., перший проректор Ужгородської української богословської академії, референт єпархіального управління Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, протоієрей:
«Вплив християнства та іудаїзму на історію, формування особливостей менталітету різних етнічно-національних груп та становлення сучасного українського суспільства».
Михайло Басараб, д-р філософії в галузі історії, проф., проректор з наукової роботи Карпатського університету імені Августина Волошина, науково-педагогічний співробітник кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти:
«Формування громадянських компетентностей в полікультурному середовищі».
Марина Дуб, д.п.н., проф., проректор з навчальної роботи Карпатського університету імені Августина Волошина:
«Формування комунікативної компетентності здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання».
Марія Жабляк, д.п.н., проф., директор НДІ української духовної культури, старший методист кабінету координаційно-методичної діяльності Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти:
«Ціннісний потенціал предметів духовно-морального спрямування в освітніх закладах Закарпатської області».
Відтак роботу конференції було продовжено на засіданнях тематичних локацій:
Дискусійна локація 1: Пріоритети розвитку сучасної філософії освіти в контексті утвердження регіональної української цивілізації, збереження світоча Розуму, Духу і Слова Григорія Сковороди.
Модератор: д.філос.н., проф. Майя Артьомова.
Дискусійна локація 2: Інноваційні рішення в економіці, бізнесі та соціальних комунікаціях.
Модератор: д.е.н., проф. Людмила Завідна.
Дискусійна локація 3: Релігійна думка в контексті розвитку української державності.
Модератор: д.богосл.н., проф., прот. Олександр Смолін.
Дискусійна локація 4: Інноваційні напрямки науково-методичної роботи педагога в умовах освітніх реформ.
Модератор: д-р філософії в галузі історії, проф. Михайло Басараб.
Дискусійна локація 5: Соціокультурні та психологічні виміри становлення особистості в умовах кризи.
Модератор: д.псих.н., проф. Михайло Міщенюк.
Дискусійна локація 6: Розвиток управлінської компетентності керівника кадрів.
Модератор: д.ю.н., проф. Олексій Пайда.
Дискусійна локація 7: Мовна політика в Україні.
Модератор:д.богосл.н., проф. Олена Шимко.
В ході пленарного засідання професор єпископ Віктор Бедь, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, єпископ Мукачівський і Карпатський Православної Церкви України, за високі досягнення у впроваджені та викладанні предметів духовно-морального спрямування у школах Закарпаття, удостоїв вчителів Наталію Сайберт (Крайніківська ЗЗСО І – ІІІ ступенів Хустського району, директор школи Мирослава Сарвадій ) та Ірину Лехман (Худлівська ЗЗСО І – ІІІ ступенів Ужгородського району, директор школи Марія Глюдзик) високих відзнак – медалей «Нанківської ікони Божої Матері», а також, за дорученням, вручив їм Грамоти Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.
Також Грамота Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, за успіхи з впровадження предметів духовно-морального спрямування в освітніх закладах Закарпатської області, була вручена і професору Марії Жабляк.
Всі учасники науково-практичної конференції отримають відповідні сертифікати та можливість друку своїх доповідей і виступів у виданнях Карпатського університету імені Августина Волошина.
Преслужба КаУ ім. Августина Волошина