Вчені розгадали загадку зникнення цивілізації майя: допомогли їх стародавні фекалії

Вчені розгадали загадку зникнення цивілізації майя: допомогли їх стародавні фекалії

За допомогою новітніх форм аналізу дослідники змогли визначити причину смерті цілої імперії

Вчені з канадського Університету McGill за допомогою скам’янілих фекалій з’ясували, чому зникла цивілізація майя. Аналіз скам’янілих зразків показав, що популяція давнього народу значною мірою залежала від змін клімату.

Про це повідомляється у виданні Science Alert.

Читайте також: У США виявили скам’янілі останки динозавра – їм понад 100 мільйонів років

У новому дослідженні, яке відбувалось на території сучасної Гватемали, використовувався відносно новий метод аналізу, заснований на фекальних станолах – органічних молекулах у продуктах життєдіяльності людини (і тварин), Вони протягом тривалого часу зберігаються в шарах донних відкладень під озерами та річками. Концентрації станолів у шарах відкладень є точними індикаторами того, скільки людей проживали в певному місці в певний час.

Дослідники встановили, що чисельність населення майанського міста Іцан значною мірою залежала від зміни клімату. До великого скорочення населення привела не тільки посуха, але і навпаки, коли на зміну високим температурам приходили дуже вологі кліматичні сезони.

Фахівцям вдалося визначити чотири виразних періоди зміни чисельності населення як реакцію на особливо посушливі або вкрай вологі періоди, що не були задокументовані раніше: 1350-950 рр. до н.е., 400-210 рр. до н.е. і 90-280 р.

Аналіз скам’янілих фекалій показав, що давнє місто Іцан було заселене приблизно на 650 років раніше, ніж припускали раніше. Також команда вчених виявила сплеск чисельності населення майя під час нападу Іспанії в 1697 році на їхню останню цитадель. Це, імовірно, рух військових біженців, який історики не зафіксували.

Нагадаємо:

Джерело:novyny.livel

Buy JNews
ADVERTISEMENT
Наступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані новини

З поверненням

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.