6 січня 2026 року, у свято Богоявлення та хрещення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, у кафедральному храмі апостола українського Андрія Первозваного Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України в м. Ужгород (вул. Ференца ІІ Ракоці, 18 А) було відслужено Божественну літургію та звершено велике освячення води.
Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий єпархією, президент Карпатського університету імені Августина Волошина у співслужінні протоієрея Василя Бритвака, протоієрея Віталія Пронюка, протодиякона Івана Жабляка та диякона Василя Ісакова.
Під час Божественної літургії духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу українського народу і Українського війська над безбожними московськими путінсько-гундяєвськими окупантами і терористами у російсько-українській війні 2014 – 2026 рр., за подальший розвиток Православної Церкви України та щасливе і мирне життя наших рідних і близьких.
При виголошенні заупокійної ектенії духовенство молилося за спасіння світлих душ раніше спочилих у Бозі від віку всіх наших рідних і близьких, які у різні віки і часи віддали свої життя у боротьбі за національну і державну незалежність України та автокефалію Української Церкви, наших праведних і богоносних прабатьків, батьків, матерів, учителів, друзів і рідних, а також полеглих у наші дні смертю хоробрих і героїв українських воїнів-захисників у російсько-українській війні 2014 – 2026 рр.
В ході богослужіння з архиєрейським вітальним благословенням та словом до присутніх у храмі звернувся Преосвященніший владика Віктор Бедь, який зупинився на величі і значенні свята Богоявлення, наголосив на святості і безсмертності подвигу українських воїнів-захисників та привітав усіх присутніх і з сьомою річницею вручення Томоса про автокефалію Православної Церкви України (06.01.2019).
Після завершенням Божественної літургії, духовенство на чолі з Преосвященнішим владикою Віктором Бедь, звершило велике освячення води.
Богослужіння супроводжувалося співом кафедрального церковного хору під керівництвом регента Марія Жабляк, а службу дяків очолив дяк Михайло Гангур.
Пресслужба МКЄ ПЦУ






