Вчені винайшли найбілішу фарбу на планеті, завдяки їй можна буде відмовитися від кондиціонерів

Це новий крок у боротьбі з глобальним потеплінням

Зміни клімату наразі зачіпають всі сфери життєдіяльності людства. Природно, що науковці намагаються докласти максимум зусиль для покращення ситуації, і одне з рішень запропонувати вчені Університету Пурд з Іллінойсу. Вони створили фарбу, яка відбиває сонячне світло, максимально знижуючи його поглинання поверхнями.

Проєкт започаткували 2014 року професор машинобудування та його студенти. Вони намагалися створити матеріал, який відбиватиме максимальну кількість світла, і їм це вдалося. Фарба, яка отримала ще й найбіліший у світі колір, відбиває 98,1% сонячної радіації та інфрачервоне тепло.

Вчені довели, що через низький рівень поглинання тепла поверхня  охолоджуватиметься нижче температури довкілля. Таким чином, її можна буде використовувати як альтернативу системам кондиціонування без застосування електроенергії, покриваючи, наприклад, дахи будинків.

Звичайна біла фарба відбиває приблизно 80-90% сонячних променів і не викликає охолодження нижче температури довкілля. Додатковий ефект фарбі науковців дає висока концентрація сульфату барію. Зараз вчені вже почали співпрацю є однією компанією для початку продажів.

Джерело:tokar.ua

Buy JNews
ADVERTISEMENT
Наступна новина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані новини

З поверненням

Увійдіть у свій обліковий запис нижче

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.